بررسی پاورپوینت نقش متاکائولین در افزایش مقاومت بتن x

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

توجه : این فایل به صورت فایل power point (پاور پوینت) ارائه میگردد

 بررسی پاورپوینت نقش متاکائولین در افزایش مقاومت بتن x دارای 27 اسلاید می باشد و دارای تنظیمات کامل در Power Point می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل پاور پوینت بررسی پاورپوینت نقش متاکائولین در افزایش مقاومت بتن x  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل مي باشد و در فايل اصلي بررسی پاورپوینت نقش متاکائولین در افزایش مقاومت بتن x،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن بررسی پاورپوینت نقش متاکائولین در افزایش مقاومت بتن x :

دانلودبررسی پاورپوینت نقش متاکائولین در افزایش مقاومت بتن x
 
 
بخشی از مطلب  
تکلیس
کائولینیت دردمای معمولی، به شکل کریستالی (بلوری) پایدار وجود دارد و با هیدوکسید کلسیم به منظورتولید مواد سیمانی، واکنش نمی دهد.
 
 به منظورتبدیل کائولین به یک پوزولان فعال، باید تحت عملیات حرارتی قرار گیرد که این فرآیند تکلیس نام دارد. احتراق یا کلسینه کردن کائولین، بر واکنش پذیری پوزولانی محصول بدست آمده تأثیر گذار است. حرارت، ابتداآب جذب شده را از بین می برد. 
 
با افزایش درجه حرارت، آب بین لایه ای و آب ترکیبی از بین می رود. واکنش پذیری پوزولانی کلسینه شده، به از بین رفتن آب ساختاری لایه کائولینیت بلوری مربوط می شود که به تولید محصولی آمورف یا نیمه آمورف با مساحت ظاهری زیاد و واکنش پذیری شیمیایی زیاد منجر می گردد.
 
آزمایش ها نشان داد که بااستفاده ازمتاکائولین به مقدار 5% تا 10 % جرمی، بتنی به دست می آید که با خواص و کارآیی بتن تولید شده با دوده سیلیسی از نظرافزایش مقاومت و نفوذ یون کلرید و انقباض و مقاومت در برابر درجات و سیکل های یخ
زدن -آب شدن، برابری می کند. 
 
برای دستیابی به اهداف تعیین شده، ابتدادمای تکلیس تعیین گردید و کائولین کلسینه طبق نسبت های تعیین شده، در طرح اختلاط بتن استفاده گردیدو بر روینمونه های مکعبی بتن، تست مقاومت انجام شدو در آخر، به منظور نتیجه گیری، بر روی نتایج به دست آمده آنالیز انجام شد. 
 
نمودار مربوط به آزمایش های تعیین مقاومت فشاری نمونه های مکعبی بتنی با درصدهای مختلف 5،10،15،20 و 30 %جایگزینی متاکائولین در شکل 3 نشان داده شده است.
 
مقایسه متاکائولین با سایر پوزولانها در مقاومت بتن
نتایج آزمایش مقایسه ای بر روی سه نمونه در جدول زیر آمده است. در روز اول، بتن حاوی دوده سیلیسی وسرباره، نسبت به بتن متاکائولینی مقاومت بیشتری از خود نشان دادند. همانطور که در جدول نشان داده شده است مقاومت متوسط بتن حاوی دوده سیلیسی و سرباره به ترتیب 15 و 2و 14مگاپاسکال است در صورتیکه برای بتن
متاکائولینی این 11.3 می باشد. 
اما در روزهای بعدی، شرایط تغییر کرده و مقاومت بتن متاکائولینی در روزهای
3،7 و 28 در مقایسه با بتن حاوی دوده سیلیسی و سرباره، بیشتر است. 
 
 
بررسی پاورپوینت نقش متاکائولین در افزایش مقاومت بتن x
فهرست مطالب
 
خلاصه
مقدمه
کائولین
خواص فیزیکی و شیمیایی کائولین
اندازه ذرات
تکلیس
متاکائولین
مقایسه متاکائولین با سایر پوزولانها در مقاومت بتن
نتایج
مراجع


لینک کمکی