بررسی پاورپوینت طراحی فونداسیون خطوط انتقال نیرو x

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

توجه : این فایل به صورت فایل power point (پاور پوینت) ارائه میگردد

 بررسی پاورپوینت طراحی فونداسیون خطوط انتقال نیرو x دارای 35 اسلاید می باشد و دارای تنظیمات کامل در Power Point می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل پاور پوینت بررسی پاورپوینت طراحی فونداسیون خطوط انتقال نیرو x  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل مي باشد و در فايل اصلي بررسی پاورپوینت طراحی فونداسیون خطوط انتقال نیرو x،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن بررسی پاورپوینت طراحی فونداسیون خطوط انتقال نیرو x :

دانلودبررسی پاورپوینت طراحی فونداسیون خطوط انتقال نیرو x
 
بخشی از مطلب  
ظرفیت باربری خاك و نشست مجاز
فونداسیون یک سازه باید به نحوی طرح و محاسبه شود که در اثر انتقال بارها به زمین مقدار تنش‌های ایجاد شده در سطوح مختلف خاك از میزان معین تجاوز نکند. انتقال فشارهای زیاد از حد باعث نشست زیاد فونداسیون، فرو رفتن ناگهانی آن در اثر ایجادسطوح لغزش و جابجاشدن خاك‌های زیر فونداسیون می‌شود.
 
طراحی فونداسیون‌ها
فلسفه طراحی بایستی مرتبط با قواعد و اصول حاکم بر طراحی برج‌ها باشد. همچنان که فونداسیون ضعیف طراحی صحیح برج را بی‌فایده می‌نماید. طراحی یک فونداسیون قوی برای برج ضعیف اتلاف هزینه است. فونداسیون باید مقاوم و پایدار بوده و بارهای مرده و زنده که باعث رانش عمودی می‌شوند و نیز نیروهای بالابرنده و عکس‌العمل‌های افقی را تحمل نماید. همچنین فونداسیون باید قادر به انتقال نیروها به خاك باشد به طوری که حاشیه‌ای مناسب بین ظرفیت نهایی خاك و فشار وارده وجود داشته باشد.
نشست و چرخش فونداسیون بایستی کمتر از حد مجاز شود. حدود نشست و تغییر مکان مجاز، بستگی به شکل و طبیعت برج دارد. نشست زیاد باعث تنش‌های ثانویه قابل توجه در اعضا و خرابی برج می‌شود. به طور کلی نسبت عرض‌ پایه‌ها و ارتفاع، تغییر مکان مجاز فونداسیون را مشخص می‌نماید. برج‌هایی که پایه‌های عریض داشته باشند، نشستی معادل 20 تا 25 میلیمتر را بدون فشار زیاد تحمل می‌نمایند. علاوه بر اینها می‌بایستی در مقابل کشش‌ یا نیروهای بالابرنده قدرت نگهداری لازم وجود داشته باشد. به طور خلاصه در یک طرح مناسب باید به نکات زیر توجه نمود.
 
*شکل و محل فونداسیون به نحوی انتخاب شود که ایمنی اطراف آن در مقابل تحولات قابل پیش‌بینی برقرار باشد.
*تنش‌هایی که فونداسیون بر زمین زیرین خود اعمال می‌کند در محدوده‌ای باشد که گسیختگی در آن پدید نیاید.
*فونداسیون از لحاظ اقتصادی دارای بهترین ابعاد باشد، به طوری که کمترین مقدار بتن و فولاد در آن بکار رود.
 
طراحی برای مقاومت
آنالیز پایداری شامل کنترل واژگونی و شکستگی فونداسیون در اثر چرخش، سرخوردن، افزایش فشار خاك نسبت به مقاومت نهایی و از جا درآمدن فونداسیون است. طراحی برای مقاومت نیز عبارت است از قرار دادن صحیح اجزاء به نحوی که فونداسیون بتواند لنگر، برش، کشش و فشار ناشی از نیروهای وارده را به نحو مطلوب تحمل نماید.
 
 
 
بررسی پاورپوینت طراحی فونداسیون خطوط انتقال نیرو x
فهرست مطالب
 
 
طراحی فونداسیون
طراحی فونداسیون‌های خطوط انتقال نیرو
شرایط زمین
ظرفیت باربری خاك و نشست مجاز
طراحی فونداسیون‌ها
طراحی برای مقاومت
انواع فونداسیون‌ها در طراحی فونداسیون خطوط انتقال نیرو
گریلاژ فولادی
فونداسیون سطحی منفرد
فونداسیون استوانه‌ای
فونداسیون به صورت تزریق ملات در سنگ
فونداسیون‌های پیش‌ساخته
فونداسیون با شمع
شمع اتکایی
شمع اصطکاکی
شمع تراکمی


لینک کمکی