بررسی پاورپوینت درباره دستگاه حفار (TBM) x

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

توجه : این فایل به صورت فایل power point (پاور پوینت) ارائه میگردد

 بررسی پاورپوینت درباره دستگاه حفار (TBM) x دارای 57 اسلاید می باشد و دارای تنظیمات کامل در Power Point می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل پاور پوینت بررسی پاورپوینت درباره دستگاه حفار (TBM) x  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل مي باشد و در فايل اصلي بررسی پاورپوینت درباره دستگاه حفار (TBM) x،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن بررسی پاورپوینت درباره دستگاه حفار (TBM) x :

دانلودبررسی پاورپوینت درباره دستگاه حفار (TBM) x
 
بخشی از مطلب  
 
کاتر هد در این حالت می تواند به هر دوصورت باز وبسته استفاده شود که این مورد بیشتر بستگی به میزان آب ورودی از جبهه کار دارد. هنگامی که بخواهیم با روش فشار هوای فشرده کار کنیم از پیشانی استفاده می کنیم.
کاتر هد باز استفاده محدود می شود وفقط در زمین های پایدار محکم نیاز به پیشانی ندارد.
ماشین حفاری تک سپر برای حفاری در زمین های با سنگ سست و ریزشی و همچنین آبرفت بون نیاز به فشار فیس مورد استفاده قرار می گیرد.
 
هنگام نیاز می توان با فشار هوای فشرده ترکیب کرد.قطعات سنگ و موادی که بوسیله صفحه حفار از جبهه کار کنده می شود باید از محل جبهه کار به پشت ماشین منتقل شود تا دستگاه بتواند به حفاری خود ادامه دهد.
 
مواد حفاری ابتدا روی تسمه نقاله سپس در داخل واگن ریخته و به بیرون از تونل حمل می شود.
 
 Compressed Air Shield 
در مواردی که تونل در زیر سطح ایستای واقع است ورود آب به داخل تونل مشکلاتی را به دنبال دارد . به  همین منظور با استفاده از هوای فشرده ، فشار هوا در داخل سپر را بالا می برند تا از ورود آب به داخل آن جلوگیری شود  و بدیهی است انتهای سپر باید مسدود شود تا از خروج هوای فشرده جلوگیری کند و به ازای هر متر ارتفاع سطح ایستابی حدود 115/0 بار فشار فشار منظور می کنند .هوای فشرده از طریق کمپرسورهای که معمولاً در سطح زمین مستقراند تامین می  شوند . براساس استاندارد ایالات متحده امریکا توصیه شده است که از کمپرسورهایی با سیستم  تغذیه متفاوت استفاده شود. یعنی باید دوسری کمپرسور به کار رود که یک گروه از آنها با انرژی برق و گروهن دیگر با موتور دیزل کار کنند . 
 
 
Slurry / Hydro-Shield 
در مواردی که تونل در زمینهای خیلی سست و آبدار حفر می شود در این موار د از سپر ویژه ای  به نام سپر گل استفاده می کنند . بزرگترین قطر سپر گل  43/15 متر بوده که در سال 2006 در پروژه تونل که روی رودخانه ی چانگجیانگ شانگهای بوده مورد استفاده قرار گرفته است . در این روش از گلی که معمولاً از مخلوط بنتونیت و آب بدست می آید به جای هوا فشرده استفاد می شود و در واقعگل ، بین جبهه  کار تونل و صفحح حفار سپر که عمل حفر را انجام می دهد . قرار می گیرد . در این روش گل 3 وظیفه متفاوت را انجام می دهد . 
 


لینک کمکی