بررسی پاورپوینت انواع سنگ های تزئینی x

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

توجه : این فایل به صورت فایل power point (پاور پوینت) ارائه میگردد

 بررسی پاورپوینت انواع سنگ های تزئینی x دارای 30 اسلاید می باشد و دارای تنظیمات کامل در Power Point می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل پاور پوینت بررسی پاورپوینت انواع سنگ های تزئینی x  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل مي باشد و در فايل اصلي بررسی پاورپوینت انواع سنگ های تزئینی x،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن بررسی پاورپوینت انواع سنگ های تزئینی x :

دانلودبررسی پاورپوینت انواع سنگ های تزئینی x
 
 
بخشی از مطلب  
 
سنگهای اصلی مورد استفاده در سنگ های نما عبارتند از : گرانیت ، مرمر ، تراورتن، سنگ چینی ، ماسه سنگ ، سنگ لوح و مرمریت . از سنگهای آذرین به جز گرانیت نمونه های دیگر را كمتر مورد استفاده قرار می دهند . به هر حال انواع دیگر سنگ های آذرین مورد استفاده در صنایع ساختمانی عبارتند از: دیوریت، بازالت، سینیت، گابرو لابرادوریت و دیاباز . سنگ های تزئینی كه عمده‌ترین مصرف آنها پوشاندن سطح خارجی ساختمانهاست با اسامی گوناگون زیر در دنیا شناخته شده اند: 
Facing Stone . Cut Stone . Dinuntion Stone  و........در ایران نیز این سنگها را با نام سنگ های تزئینی ، سنگهای قابل برش ، سنگ روكار ، سنگ نما و سنگ كوپ می شناسند واستفاده  از آنها هم قدمت نسبتاً زیادی دارد . در بناهای قدیمی از این سنگها بخصوص به صورت سنگ كف استفاده می شده است . استفاده از سنگ های نما بستگی به خواص فیزیكی و قابلیت صیقل خوردن آنها دارد . گروهی از سنگها نیز مصارفی غیر از كاربرد در ساختمانها دارد كه از آن جمله می توان مورد استفاده آنها در ساختن اشیاء زینتی نظیر مجسمه ، زیرسیگاری ، میز ، ظروف سنگی ، قاب عكس وغیره را نام برد . به اینگونه سنگ ها غالباً سنگ های زینتی یا Ornamental Stone  اطلاق می شود. 
سنگ لوح (Slate  ) :
سنگ لوح (اسلیت) معمولاً در بستر رودخانه ها یا معادن زیر زمینی یافت می‌شود. سنگ لوح و كوارتزیت از لحاظ پرداخت و ابعاد محدودیت دارند .معمولاً این سنگها را میتوان در داخل وخارج ساختمان به كار برد . سنگ لوح در اثر دگرگونی پلمبه سنگ (شیل) تشكیل شده و معمولاً به صورت لایه ای یافت می شود و می توان آن را با رخهای نامنظم شكاف داد . 
سنگ آهك و تراورتن Lime Stone and Travertine 
سنگ آهك وتراورتن ( شامل ماسه سنگ ، صدف سنگ ، دولومیت ، فسیل سنگ و سنگ صدف دار ) معمولاً به طور زیرزمینی استخراج می شود . این سنگها غالباً از لحاظ اندازه ، محدودیت دارند و معمولاً صیقل پذیر نیستند . گاهی ناگزیر باید مشخص كنیم كه به سنگ آهك دولومیتی نیاز دارید یا به سنگ آهك اتولیتی . خریداران معمولاً این سنگ ها را به سبب دانه بندی و بافت ویژه ای كه دارند بصورت شیشه ای یا خشن انتخاب می كنند. اگر این سنگ ها در آزمونهای معینی موفق ازآب  درآیند می توان  آنها را در كاربرد های خارجی نیز مصرف كرد.باید از میزان جذب رطوبت سنگ در كاربرد مورد نظر آگاه باشید معمولاً سنگ آهك ها زیاد رطوبت جذب می كنند وبرای مناطق مرطوب مناسب نیستند مگر اینكه بتانه كاری ودرزبندی شوند .بسیاری سنگ آهك ها نرم اند واز این رو هر گاه به صورت سنگ فرش مصرف شوند زود ساییده می شوند ومی توان  حفره ها را با رزینهای مصنوعی مثل اپوكسی وسیمان پر كرد.
و............


لینک کمکی